Wiele osób wybierając i szykując zaproszenia najmniej uwagi zwraca na tekst. Często umieszczane są podstawowe informacje, a lista gości wyszczególnia bardzo oficjalnie.

Nie trzeba kopiować i powielać standardów.  Tekst jest formą naszego osobistego zawiadomienia i zaproszenia często bliskich nam osób. Polecamy czasami modyfikować tekst i dać coś od siebie.

Fajnym rozwiązaniem jest okazywanie emocji i radości.  Takim przykładem może być zaproszenie na komunię świętą chrzest czy urodziny gdzie zapraszamy najbliższych. Ciekawie i bardzo przyjemnie jest gdy solenizant zaprasza Babcię Anię i Dziadka Waldka, Ciocię Alinę a nie oficjalnie Szanownych Państwa. Przecież ten mały człowiek nie wie kto to Państwo…to jest tylko babcia i dziadek 😉

Kolejnym przykładem jest luźna i wesoła forma zaproszenia na ślub. Prosta informacja dla najbliższych – Pobieramy się! Ileż radości w tym słowie !

Jak zapraszamy rodzinę i przyjaciół i każdy nas zna to przecież wystarczą imiona pary młodej, ta forma bardzo ociepla relacje.

Sama data, godzina czy miejsce nie musi być tekstem jednej linijki. Można to ciekawie graficznie rozstawić, wygląda bardzo lekko i nowocześnie.

Kolejną zmianą która przyjęła się w tekście zaproszeń to rebusy. Myślę, że są fantastyczną formą informacyjną o naszych oczekiwaniach co do prezentu czy kwiatów.

Na końcu ważne jest potwierdzenie, w większości wpisujemy regułkę o potwierdzeniu przybycia, a wystarczy skrót  R.S.V.P. Pochodzi z francuskiego zwrotu répondez s’il vous plaît  co oznacza proszę odpowiedzieć.

Cztery literki i wszystko wiadomo !

W naszej Wytwórni Zaproszeń do każdego klienta i  tekstu podchodzimy indywidualnie.  Staramy się by zaproszenie wywołało uśmiech, radość i zadowolenie że zostaliśmy wyróżnieni i zaproszeni.